Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach – poza wyznaczaniem placu budowy – można jeszcze zastosować ogrodzenia przenośne? Jeżeli tak, to przeczytaj koniecznie nasz wpis! Znajdziesz w nim propozycje wykorzystania nowoczesnych paneli ogrodzeniowych. Jesteśmy przekonani, że opisane rozwiązania okażą się dla Ciebie przydatne!

Czym jest ogrodzenie tymczasowe?

Zanim przejdziemy do opisywania możliwości wykorzystania przenośnych zapór, sprecyzujmy, co dokładnie kryje się pod tą nazwą. Panele ogrodzeniowe tymczasowe to lekkie, mobilne konstrukcje, które z łatwością można ustawić, a następie bez problemu zdemontować. W obu przypadkach nie ma konieczności stosowania żadnych specjalistycznych przyrządów – w zupełności wystarczą do tego podstawowe narzędzia.

Zwykle ogrodzenia przenośne wykorzystywane są do ochrony terenu podczas budowy. Dzięki nim można z łatwością monitorować, czy ktoś niepowołany nie przedostał się w rejon prowadzenia prac budowlanych oraz, czy sprzęt i materiały są bezpieczne. Chronią też przechodniów przed niebezpiecznymi wypadkami.

Czego można dokonać z pomocą ogrodzeń przenośnych?

Warto pamiętać, że dostępne na rynku ogrodzenia przenośne można podzielić na dwa główne typy:

  • ażurowe – zrobione z kratownic o dużych oczkach,
  • pełne – wykonane z blachy trapezowej – dodatkowo zapewniają prywatność i ochronę przed wzrokiem przechodniów.

Niezależnie od modelu, panele ogrodzeniowe tymczasowe mogą być wykorzystane nie tylko do zabezpieczenia placu budowy, ale też do innych celów, jak:

  • wyznaczanie terenu o określonym przeznaczeniu,
  • dzielenie większej powierzchni na strefy,
  • wspieranie monitoringu i kontroli bezpieczeństwa. 

Gdzie wykorzystać ogrodzenia tymczasowe?

W jakich sytuacjach przydają się możliwości ogrodzeń przenośnych? Poniżej znajdziesz przykłady najczęstszych zastosowań tymczasowych paneli ogrodzeniowych.

Zabezpieczanie imprez

Trudno wyobrazić sobie imprezę masową, zwłaszcza biletowaną, na którą każdy może wejść i wyjść bez żadnej kontroli. Taka sytuacja stwarzałaby pole do nadużyć, a przy tym stanowiłaby spore niebezpieczeństwo dla uczestników. Ogrodzenia tymczasowe ułatwiają monitorowanie, ile osób bierze udział w wydarzeniu oraz zapobiega niepowołanym wtargnięciom (np. osób nietrzeźwych lub niemających biletu). Są więc stosowane do zabezpieczania takich wydarzeń, jak:

  • koncerty,
  • spotkania z VIP-ami,
  • pikniki,
  • eventy sportowe itp.

Wyznaczanie dróg

Każda większa impreza wymaga wyznaczenia ciągów komunikacyjnych, którymi mogą poruszać się przybywający na wydarzenie goście lub służby ratownicze. Ogrodzenia przenośne doskonale nadają się do tego celu. Dzięki nim można szybko i sprawnie stworzyć drogi ewakuacyjne, co podnosi poziom bezpieczeństwa oraz ułatwia organizację wydarzenia.

Na tym jednak nie koniec. Panele ogrodzeniowe tymczasowe świetnie sprawdzają się też podczas takich imprez jak rajdy, biegi czy wyścigi terenowe. Dzięki nim można łatwo wytyczyć drogę dla rowerów, samochodów albo pieszych uczestników, mając pewność, że ich trasy nie będą ze sobą kolidować oraz że wszyscy (również widzowie i kibice) pozostaną bezpieczni.

Wydzielanie stref

Warto pamiętać, że ogrodzenia przenośne przydają się też w dużych zakładach produkcyjnych, wydobywczych, przetwórczych itp. Dzięki panelom możliwe jest podzielenie przestrzeni na obszary o różnym przeznaczeniu. Ułatwia to organizację pracy oraz zapobiega wielu sytuacjom niebezpiecznym dla zdrowia, a nawet życia pracowników. 

Wyznaczanie stref jest również niezbędne podczas różnego rodzaju wydarzeń masowych. Ogrodzenia tymczasowe pomagają w tzw. skanalizowaniu ruchu, przeciwdziałając nadmiernemu nagromadzeniu osób w jednym miejscu, co mogłoby doprowadzić do powstania różnego rodzaju zagrożeń.

Mamy panele dla Ciebie!

Opisane powyżej opcje to tylko przykłady – tak naprawdę panele ogrodzeniowe tymczasowe możesz wykorzystać w wielu innych przypadkach, w których potrzebujesz solidnych, ale mobilnych produktów. Jeżeli szukasz dobrych ogrodzeń przenośnych lub chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, odwiedź naszą stronę. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy Ci w realizacji Twoich celów.