Przesłony do paneli ogrodzeniowych – rodzaje i zastosowanie

Zamierzasz kupić przesłony do paneli ogrodzeniowych? Zastanawiasz się, jakie są ich rodzaje i który z nich będzie dla Ciebie odpowiedni? W takim razie zachęcamy do zapoznania się z naszym krótkim kompendium wiedzy na ten temat! Dzięki uzyskanym informacjom z łatwością podejmiesz trafną decyzję i dokonasz udanego zakupu. 

Po co Ci przesłony do paneli?

Każdy pragnie czasami zaznać nieco prywatności i osłonić się od spojrzeń innych osób. Niestety, nie zawsze jest to możliwe z uwagi na usytuowanie posesji. Pragnąc wybrnąć z tej sytuacji, masz do wyboru dwa wyjścia: możesz albo wybudować wysoki mur, co jednak pociąga za sobą spore wydatki i stwarza niezbyt przyjazne wrażenie, albo pokusić się o tańsze i mniej ostentacyjne rozwiązanie, jakim są przesłony do paneli ogrodzeniowych. Dzięki nim ochronisz się przed spojrzeniami przypadkowych osób. 

Ile możesz zyskać?

Decydując się na przesłony do paneli, odniesiesz szereg korzyści. Do najważniejszych z nich należą:

  • ochrona prywatności – Ty i Twoi bliscy nie będziecie już wystawieni na widok publiczny, odpoczywając, opalając się, czy pracując w ogródku,
  • estetyka otoczenia – ażurowe ogrodzenie sprawia, że wszystko to, co znajduje się za nim, jest doskonale widoczne, a to może sprawiać wrażenie przypadkowości i chaosu. Uzupełnienie płotu o przesłony do paneli powoduje, że całość zyskuje spójny, jednolity i elegancki wygląd, 
  • osłona przed zanieczyszczeniami – kurz, pył, liście i inne drobne elementy z łatwością przedostają się przez pełne otworów ogrodzenie. Stworzenie dla nich fizycznej bariery sprawia, że Twoja posesja jest łatwiejsza do utrzymania w czystości, a Ty oszczędzasz czas, jaki trzeba by poświęcić na jej posprzątanie. 

Rodzaje przesłon do paneli

W dobrych punktach z ogrodzeniami znajdziesz przesłony do paneli ogrodzeniowych wykonane z różnego rodzaju materiałów. Pragnąc wybrać najlepszą dla siebie opcję, warto poznać zalety oraz specyfikę każdej z nich. Poniżej prezentujemy krótkie charakterystyki poszczególnych rozwiązań. 

Przesłona drewniana

Jest ona wykonana ze sklejki brzozowej. Połączenie wielu warstw sprawia, że całość jest bardzo trwała i z powodzeniem wytrzymuje wiele lat.

Tego rodzaju przesłony są bardzo uniwersalne – świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. 

Przesłona ze stali

Blacha ocynkowana to niezwykle trwały i odporny materiał, który doskonale sprawdza się w każdych warunkach. W zależności od Twoich preferencji możesz wybrać stal ocynkowaną ogniowo lub dodatkowo powleczoną dwustronnie warstwą ozdobną. W obu przypadkach zyskasz solidne, niezawodne ogrodzenie, które bez problemu wytrzyma zarówno piekące słońce, jak i długotrwałe opady deszczu czy śniegu.

Przesłona typu Evergreen 

Tego rodzaju rozwiązanie to propozycja skierowana do wszystkich, którzy lubią zieleń. Jest to przesłona do paneli ogrodzeniowych wykonana z drutu i PVC imitującego gałązki przeznaczone do wplatania w siatkę. Możesz zastosować ją na ogrodzeniu, ale też w takich miejscach, jak:

  • pergole,
  • altany,
  • balkony.

Tworzywo sztuczne jest bardzo odporne na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne, dzięki czemu zachowuje estetyczny wygląd na długi czas, a Ty możesz cieszyć się zielenią nawet w środku miasta. 

Szukasz przesłon? Mamy je!

Wybranie odpowiednich przesłon do paneli jest całkiem proste – jesteśmy przekonani, że bez problemu uporasz się z tym zadaniem. Jeśli zastanawiasz się, gdzie warto je kupić, odwiedź nasz sklep internetowy. Znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji dla swojej posesji. Nie czekaj – zapewnij sobie prywatność już dziś!