Zastanawiasz się nad kupnem kontenerowego pawilonu na portiernię? Chcesz poznać kluczowe zalety tych modułowych kompaktowych konstrukcji? Przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się również, jakie rodzaje budynków są do wyboru oraz czym się one różnią. Zapraszamy do lektury!

Kontenerowe portiernie – przykład nowoczesnego budownictwa modułowego

To nowoczesne konstrukcje wykonane w systemie lekkiej zabudowy. Kontenerowe portiernie stanowią przykład modułowego budownictwa. Te pawilony mają uniwersalny i wielofunkcyjny charakter. Obiekty mogą zostać przeznaczone na:

  • recepcję na strzeżonym parkingu,
  • dyspozytornię w firmie logistycznej czy terminalu przeładunkowo-wyładunkowym,
  • budkę wartowniczą na zamkniętym osiedlu,
  • punkt informacyjny na kampingu,
  • miejsce kontroli wjeżdżających na teren przedsiębiorstwa pojazdów,
  • tymczasowe pomieszczenie socjalne dla pracowników budowy, służb drogowych i komunalnych,
  • przemysłową stróżówkę dla ochrony.

Oprócz wielofunkcyjności, tego typu portiernie oferują wiele innych korzyści.

Jakie zalety mają modułowe portiernie kontenerowe?

Ważną zaletą kontenerowych obiektów jest możliwość ich całorocznego użytkowania. Z modułowych portierni można bowiem korzystać o każdej porze roku. Wytrzymała i solidna konstrukcja stalowa pokryta antykorozyjną powłoką, ściany i dach wykonane z ocieplonych materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne, sprawiają, że budynki są bezpieczne i komfortowe w eksploatacji zarówno latem, jak i zimą. 

Wśród innych atutów tych pawilonów użytkowych należy również wymienić łatwy demontaż i szybką relokację w inne miejsce. Kolejną korzyścią jest krótki czas wykonania takiego obiektu. Niektóre wersje dostępne są od ręki. Atrakcyjna cena w porównaniu do murowanych czy drewnianych budynków to następna zaleta prezentowanych kontenerów.

Budownictwo modułowe oferuje ponadto wiele wariantów wyposażenia wewnętrznego i zewnętrznego. Pozwala to na dopasowanie kontenera do indywidualnych potrzeb konkretnego odbiorcy. To sprawia, że do wyboru są różne modele kontenerowych pawilonów.

Kontenery na portiernie – jakie rodzaje?

Kontenery  są zróżnicowane pod względem wielkości, rodzaju zastosowanej stolarki okiennej, podłogowej, drzwiowej, wyposażenia standardowego i możliwości rozbudowy o dodatkowe opcje. W zależności od potrzeb można zamówić portiernie o wymiarach (długość x szerokość):

Niezależnie jednak od wielkości każdy kontenerowy pawilon ma ściany z płyty warstwowej PWS o rdzeniu styropianowym. Podłoga jest wykonana z wysokiej jakości płyty OSB pokrytej okładziną przemysłową, co zapewnia dobrą izolację termiczną. W zależności od modelu portiernia ma różną liczbę okien, opraw oświetleniowych, gniazd elektrycznych, włączników, bezpieczników. Niektóre z nich mają zamontowane w standardzie sanitariaty (umywalkę, WC, przepływowy podgrzewacz wody).

Za dodatkową opłatą w niektórych typach portierni istnieje także możliwość wykonania lustra weneckiego, liter przestrzennych w technologii 3D z firmowym logo, ogrzewania, zewnętrznego oświetlenia, rolet antywłamaniowych, okienka podawczego. Klienci mogą również wybrać kolorystykę elewacji i obróbek blacharskich (attyki, narożników, pasu dolnego). Z palety RAL dostępne są m.in. grafit (7024), bordo (3011), niebieski (5010), zielony (6029), brązowy (8004), czerwony (3016), jasnoszary (9002), srebrny (9006), żółty (12021) i wiele innych odcieni. Umożliwia to dopasowanie wyglądu budynku do otoczenia, tak aby nie zakłócić architektonicznego ładu. 

Portiernie kontenerowe – wybierz sprawdzonego producenta i dostawcę

Jeżeli szukasz solidnych, bezpiecznych, mobilnych i wielofunkcyjnych kontenerowych portierni – znajdziesz je w naszej atrakcyjnej cenowo i zróżnicowanej asortymentowo ofercie. W ciągłej sprzedaży mamy bogatą gamę modeli tych nowoczesnych modułowych pawilonów. Budynki oferujemy w wielu rozmiarach i z różnym wyposażeniem. Proponujemy także ich wynajem. Zapraszamy do kontaktu i współpracy. Postaw na sprawdzonego producenta i dostawcę – firmę PANEL SYSTEM!