Panel Z-6 ogrodzenia24h

Na placach budowy wykonywane są rozmaite prace. Wiele z nich w bardziej lub mniej bezpośredni sposób zagraża bezpieczeństwu znajdujących się w pobliżu osób. Dlatego też tereny prowadzenia robót budowlanych muszą być właściwie zabezpieczone. W tym celu najczęściej stosuje się odpowiednio dobrane tymczasowe ogrodzenia.Nie wiesz, które z nich najlepiej spełnią swoje zadanie? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Tymczasowe ogrodzenie budowlane – najważniejsze funkcje

Otaczające plac budowy tymczasowe ogrodzenie budowlane pełni kilka bardzo istotnych funkcji. Zalicza się do nich przede wszystkim:

  • wyznaczanie terenu wykonywania określonych robót;
  • utrudnianie wejścia niepowołanym osobom;
  • odgradzanie danego obszaru od sąsiednich działek.

Tymczasowe ogrodzenia budowlane stanowią dla postronnych osób informację, gdzie znajduje się teren przeznaczony pod budowę. Jednocześnie ostrzegają okolicznych mieszkańców oraz przyjezdnych przed potencjalnymi niebezpieczeństwami wynikającymi z bezprawnego wkroczenia na dany obszar, minimalizując tym samym ryzyko wypadku z udziałem osób trzecich. Oczywiście, podobną rolę może odgrywać także rozciągnięta na drewnianych palikach taśma. Musisz mieć jednak świadomość, że takie rozwiązanie nie sprawdza się w roli zabezpieczenia placu przed wizytami niepożądanych gości pod nieobecność właścicieli lub pracowników budowy.

Ogrodzenie tymczasowe budowlane nie tylko zmniejsza ryzyko wypadków z udziałem osób postronnych, niezaangażowanych bezpośrednio w prowadzone prace. Dzięki niemu można także efektywnie uchronić przed kradzieżą bądź przypadkowym zniszczeniem znajdujące się na danym terenie materiały wykończeniowe, maszyny i elektronarzędzia.

Tymczasowe ogrodzenia budowlane – wymogi formalne

Do postawienia tymczasowego ogrodzenia budowlanego niezbędne jest spełnienie określonych wymogów BHP. Przede wszystkim musi ono być bezpieczne dla ludzi, a jego wysokość powinna oscylować w granicach od 1,5 do 2,2 m (możliwe jest stworzenie wyższej konstrukcji, ale po uzyskaniu stosownego zezwolenia od właściwego organu. Ogrodzenie należy zamontować w odpowiedniej odległości od ogradzanego obiektu. Tylko w ten sposób można efektywnie uchronić przęsła i słupki przed zniszczeniem na skutek upadku na nie materiałów budowlanych z rusztowania. Na panelach musisz obowiązkowo zainstalować tablice ostrzegawcze.

Tymczasowe ogrodzenia budowlane w odróżnieniu od docelowych nie muszą otaczać całej działki. Wystarczy, że okalają sam plac budowy.

Ogrodzenia budowlane tymczasowe – klasyfikacja

Trwałe i solidne ogrodzenie budowlane tymczasowe możesz zamówić w atrakcyjnej cenie na stronie internetowej Ogrodzenia24h.pl. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji masz do wyboru tradycyjne panele kratowane albo zabudowane modele z bramami i furtkami. W skład tych pierwszych wchodzą stabilne przęsła oraz stalowe siatki o dużej przezierności. Warianty ażurowe mają relatywnie niewielką wagę. Wyróżniają się solidnością i precyzją wykonania. Nadają się do montowania przede wszystkim w miejscach, gdzie wymagana jest dobra widoczność okolicy (np. blisko skrzyżowań).

Pełne ogrodzenia tymczasowe placu budowy zrobione są ze stalowych, ocynkowanych ram wypełnionych blachą trapezową. Dostępne na stronie Ogrodzenia24h.pl modele doskonale osłaniają teren budowlany przed spojrzeniami osób postronnych. Można je z powodzeniem instalować przy głównych ulicach.

Oba typy zabezpieczeń tymczasowych są łatwe w montażu i prezentują się estetycznie w danym otoczeniu. Wyróżniają się również odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych.

Ogrodzenie tymczasowe placu budowy – idealne rozwiązanie

Otaczające tereny wykonywania inwestycji budowlanych ogrodzenia tymczasowe efektywnie zabezpieczają dany teren przed dostępem nieupoważnionych osób. Solidne modele posłużą Ci przez wiele miesięcy aż do czasu zakończenia ostatnich prac przez budowlańców, a także przy realizacji kolejnych obiektów. Wysokiej jakości modele czekają na Ciebie na Ogrodzenia24h.pl. Już dziś skorzystaj z naszej oferty!