Ogrodzenie ażurowe tymczasowe – jakie rozwiązanie wybrać

Poszukując odpowiedniego modelu ogrodzenia tymczasowego, warto dokładnie zapoznać się z aktualną ofertą produktową. W naszym artykule prezentujemy dostępne typy ażurowych paneli ogrodzeniowych wraz z ich przeznaczeniem i zestawem korzyści, jakich dostarczają użytkownikowi. Przedstawiamy również kilka porad, które pomogą Ci dopasować rodzaj bariery do Twoich oczekiwań. Sprawdź, co masz do wyboru i o czym należy pamiętać, podejmując decyzję zakupową!

Ogrodzenia tymczasowe – do czego służą?

Przenośne konstrukcje ogrodzeniowe to wygodne i korzystne finansowo rozwiązanie dla osób, które chcą ogrodzić teren jedynie tymczasowo. Szczególnie komfortowe w użytkowaniu są lekkie i wyjątkowo mobilne ogrodzenia panelowe ażurowe. Kolejną ich zaletą jest cena – zdecydowanie niższa niż w przypadku blaszanych lub betonowych zabezpieczeń pełnych. Dzięki łatwości montażu i użytkowania są powszechnie stosowane w roli obowiązkowego (wymaganego prawnie) zabezpieczenia placu budowy. Co więcej, zdecydowana większość prezentowanych w ofercie PANEL SYSTEM GROUP modeli nie wymaga dokonywania zgłoszenia ani uzyskania zgód formalnych.

Ogrodzenie ażurowe – dostępne typy paneli ogrodzeniowych

Standardowo ogrodzenie tymczasowe ażurowe (inne niż betonowe) składa się z prostokątnej ramy wypełnionej siatką o zróżnicowanej gęstości oczek. Przez lata oferta paneli ogrodzeniowych poszerzyła się, eliminując wady poprzednich rozwiązań. Udoskonaleniu uległy między innymi metody spojenia metalowych rur ramowych bądź też stosowane technologie wzmocnień.

Ogrodzenia tymczasowe – ze wzmocnieniem czy bez?

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych parametrów ogrodzenia tymczasowego jest jego trwałość. Nawet w przypadku konstrukcji stawianych na krótki czas warto zadbać o dodatkowe wzmocnienia, które je usztywnią, ustabilizują i skutecznie przedłużą żywotność. Świetne rozwiązanie w tym kontekście stanowią panele ogrodzeniowe wyposażone w pionowe lub poziome belki zabezpieczające. Metalowe elementy dodatkowe znakomicie sprawdzą się wówczas, gdy bariera może być narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych lub też będzie podlegała częstej relokacji.

Ogrodzenia ażurowe typu „rura w rurę”

Alternatywną opcją wzmocnienia konstrukcji ogrodzeniowej jest zastosowanie metody montażowej typu „rura w rurę”. W przeciwieństwie do standardowo stosowanych rozwiązań rury ramowe nie tylko stykają się ze sobą, lecz także wzajemnie przenikają. Proces spawalniczy następuje dopiero po wprowadzeniu jednego ze słupków w specjalny otwór, znajdujący się we wnętrzu drugiego.

Zastosowanie tego typu technologii produkcji sprawia, że przęsło zabezpieczające charakteryzuje się dłuższą żywotnością. Ogrodzenia tymczasowe ażurowe wykonane w ten sposób odznaczają się mniejszą podatnością na uszkodzenia oraz samoistne rozłączenie się zespolonych ze sobą elementów. Podobny efekt można uzyskać, decydując się na egzemplarze o owalnych narożnikach górnych, w przypadku których połączenia spawalnicze nie występują w ogóle.

Ogrodzenia ażurowe typu „anti-climb” – w trosce o bezpieczeństwo

W asortymencie ażurowych paneli ogrodzeniowych występują także rozwiązania dla osób, których priorytet stanowi zabezpieczenie antywłamaniowe ogradzanego obszaru. Ryzyko włamań oraz wizyt niepowołanych osób trzecich skutecznie redukuje zastosowanie ogrodzenia tymczasowego typu „anti-climb”, o wyjątkowo dużej gęstości siatki. W ofercie PANEL SYSTEM GROUP możesz otrzymać je w wariancie standardowym bądź też z pionowymi lub poziomymi wzmocnieniami dodatkowymi.

Wybierz ogrodzenie optymalne dla Ciebie!

Aktualny asortyment paneli ogrodzeniowych jest niezwykle szeroki i w pełni dostosowany do rosnących wymagań i potrzeb użytkowników. W ofercie PANEL SYSTEM GROUP znajdziesz każdy z najpowszechniej wykorzystywanych wariantów przęseł – standardowe, wzmacniane, owalne, jak i typu anti-climb. Sprawdź, co proponujemy i już dziś wybierz jedną z odmian ogrodzeń zabezpieczających. W razie pytań lub problemów z doborem właściwego rodzaju produktu zapraszamy do kontaktu.