Do zapewnienia prywatności i dyskrecji na posesji można wykorzystać różnorodne konstrukcje budowlane. Jeżeli masz ogrodzenie panelowe, dobrym rozwiązaniem są przesłony. Oprócz funkcji użytkowej stanowią one również element dekoracyjny. Możliwość wyboru różnej kolorystyki, wzorów i materiałów pozwala na dopasowanie do elewacji budynku, tak aby tworzyły spójną kompozycję architektoniczną. Z artykułu dowiesz się o najważniejszych właściwościach, funkcjach i zaletach tych osłon, gdzie można je zastosować oraz jakie są dostępne modele. Zapraszamy do lektury!

Przesłony panelowe do ogrodzeń – specyfika i zastosowanie

Prezentowane artykuły powstały jako odpowiedź na potrzeby inwestorów, którzy zdecydowali się na panele ogrodzeniowe. Przesłony to alternatywa dla żywopłotów z zimozielonych roślin, gabionów, ceglanych murów czy innych budowlanych płotów. Zasłony znajdują zastosowanie zarówno na posesjach prywatnych, jak i komercyjnych. Sprawdzą się jako osłona ogrodu, działki ROD, siedziby przedsiębiorstwa, szkółki leśnej, hurtowni z roślinami, miejsca na grill, placu zabaw czy parkingu strzeżonego.

Funkcje i atuty przesłon montowanych na panelach ogrodzeniowych

Wśród najważniejszych zalet należy przede wszystkim wskazać funkcje: zabezpieczającą i estetyczną. Przesłona panelowa:

  • ochrania teren przed wiatrem, śniegiem, zanieczyszczeniem,
  • tłumi hałas drogowy,
  • zapewnia prywatność, chroniąc użytkowników przed ciekawskimi i niepożądanymi spojrzeniami osób z zewnątrz,
  • tworzy dekoracyjną kompozycję architektoniczną, zdobiąc posesję i podkreślając jej charakter,
  • jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, zachowując wieloletnią trwałość koloru,
  • po demontażu nadaje się do recyklingu.

Do innych zalet należy również zaliczyć uniwersalność. Przesłony do ogrodzeń pasują do większości paneli ogrodzeniowych dostępnych na rynku, zgrzewanych i plecionych siatek. Ponadto, w razie uszkodzenia którejś z listew (przęsła) można wymienić tylko pojedynczy element zamiast całego płotu. Łatwość samodzielnego montażu, bez specjalistycznych narzędzi, możliwość wyboru kolorystyki, wymiarów i materiału – to kolejne korzyści i atuty, jakie oferują przesłony.

Rodzaje i modele przesłon do paneli ogrodzeniowych

Inwestorzy mają do wyboru wiele typów przesłon panelowych, które dostępne sąw różnym wzornictwie. W zależności od preferencji i potrzeb można zamówić wersje wykonane z blachy ocynkowanej typu Steel & Zinc czy stalowe modele z serii Steel Protect+. Są one obustronnie powlekane dodatkowymi organicznymi warstwami ochronnymi oraz dekoracyjnymi farbami w różnych kolorach, np. grafitowym lub zielonym. Ta gama przesłon dzięki antykorozyjnym właściwościom zachowa swoją funkcjonalność i trwałość przez wiele lat. 

Efektownie prezentuje się również wersja Birch Classic, która imituje bambusowe kije. Listwy tego systemu ogrodzeniowego wykonane są z kilkuwarstwowej sklejki i poddane procesowi olejowania, co dodatkowo tworzy wysokiej jakości zabezpieczenie.

Do osłony ogrodu, działki rekreacyjnej ROD czy posesji domku letniskowego graniczącego z lasem świetnym rozwiązaniem będzie przesłona Evergreen. Wykonana z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego, imituje naturalne zielone ogrodzenie. Produkt jest odporny na promieniowanie UV i tym samym przebarwienia i wyblaknięcia. Ten rodzaj osłon idealnie wpisze się w architekturę środowiska naturalnego.

Przesłony panelowe do ogrodzeń – sprawdź nasze realizacje

Masz ogrodzenie panelowe i szukasz sposobu na zapewnienie prywatności swojej posesji? Dobrym rozwiązaniem będą funkcjonalne, dekoracyjne i eleganckie przesłony. To alternatywa dla żywopłotów i murowanych płotów. Odporność na czynniki pogodowe, dostępność różnych modeli, uniwersalność, estetyczny wygląd, łatwość montażu i demontażu, atrakcyjna cena – to najważniejsze zalety artykułów oferowanych przez firmę Panel STYL. Jeśli jesteś zainteresowany tymi produktami – zapraszamy do sprawdzenia naszych realizacji i kontaktu. Oferujemy profesjonalne wsparcie techniczne oraz doradztwo!