Szukasz sprawdzonych ogrodzeń do zabezpieczania miejsc prac drogowych? Planujesz kupić solidne zapory do wyznaczania ciągów pieszych w magazynach lub stref buforowych niezbędnych przy organizowaniu imprez masowych? Zapraszamy do przeczytania wpisu o barierkach PCV. Z artykułu dowiesz się o zaletach tego typu produktów oraz dostępnych rodzajach i ich właściwościach.

Barierki PCV – uniwersalne produkty wszechstronnego zastosowania

Prezentowane artykuły wykonane są z tworzywa sztucznego. To uniwersalne produkty, które można wykorzystać na wiele sposobów. Barierki PCV stosowane są w różnych sektorach i branżach gospodarki: budowlanej, przemysłowej, energetycznej, sportowej, eventowej itp. To ważne elementy tymczasowego zabezpieczania wykopów i otwartych studzienek kanalizacyjnych na drodze, remontowanych pieszych ciągów komunikacyjnych, prac serwisowych odbywających się w przestrzeni publicznej i wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność wygrodzenia określonego obszaru.

Ogrodzenia z PCV sprawdzają się także w branży artystyczno-rozrywkowej – do wyznaczania poszczególnych stref w trakcie organizacji imprez masowych (koncertów, festiwali muzycznych, pochodów, biegów ulicznych, wydarzeń plenerowych itp.). Barierka plastikowa może pełnić swoją funkcję ochronno-zabezpieczającą zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków produkcyjnych, magazynowych, handlowych. W rezultacie zapory PCV to ogrodzenia wszechstronnego zastosowania. Oprócz uniwersalnego charakteru mają także inne cenne zalety.

Jakie zalety mają barierki PCV?

W szczególności należy tu wymienić wytrzymałość mechaniczną, wysoką odporność na skrajne temperatury, działanie korozji, wilgoci, promieni UV  i pozostałych niekorzystnych czynników atmosferycznych. Barierka PCV sprawdza się w każdych warunkach pogodowych i porach roku. W efekcie bezpieczeństwo osób i rzeczy jest zapewnione przez cały rok.

Inną ważną zaletą jest znakomita widoczność. Specjalna kolorystyka ogrodzeń, które w większości są pokryte farbami fluorescencyjnymi, sprawia, że zapory plastikowe nadają się do ochrony miejsc niebezpiecznych w dzień i nocy. 

Mobilność to następna korzyść barierki PCV. Niewielki ciężar w połączeniu z małymi rozmiarami powodują, że jest łatwa w załadunku, wyładunku i przechowywaniu.

Szeroki wybór wielkości i kształtów to kolejny atut tych produktów zabezpieczających. Poniżej przedstawiamy wybrane rodzaje barier, które dostępne są w naszej ofercie.

Rodzaje barier PCV – właściwości i przykłady zastosowań

W zależności od potrzeb można wybrać następujące modele:

  • REVIAbarierki PCV zostały zaprojektowane z myślą o sektorze drogowym. Produkty znajdują powszechne zastosowanie do zabezpieczania prac na autostradach jako wygrodzenia ostrzegawcze oraz oznaczania miejsc czasowo wyłączonych z eksploatacji. Zapory mają pojedynczy poziomy pas z biało-czerwonej folii odblaskowej. Artykuły są bardzo trwałe, a także łatwe w montażu/demontażu,
  • NEOS – to przykładuniwersalnych barierek PCV o wyjątkowej trwałości. Zapory mają zaczepy pozwalające na dowolne ustawienie i łączenie w ciągi modułowe. Specjalne otwory montażowe pozwalają na mocowanie tablic informacyjnych bez ingerencji w strukturę barier. Taśmy odblaskowe oraz jaskrawy kolor (żółty lub czerwony) powodują, że widoczność jest znakomita,
  • SCAVIA – podobnie jak wszystkie barierki ochronne PCV dostępne w naszej ofercie te również odznaczają się mobilnością, wytrzymałością i uniwersalnością. Świetnie nadają się do zabezpieczania wszelkiego rodzaju prac przy usuwaniu awarii ciepłowniczych, energetycznych i kanalizacyjnych.

Barierki PCV – z nami zadbasz o bezpieczeństwo swoje i innych

Zaprezentowane właściwości plastikowych zapór sprawiają, że są to uniwersalne produkty. Mobilność, całoroczność, wielofunkcyjność, modułowość, szeroki wybór asortymentowy – to najważniejsze zalety tych elementów. W ciągłej dystrybucji mamy bogatą gamę barierek PCV. Wszystkie sprzedawane konstrukcje to wysokiej klasy ogrodzenia. W przypadku chęci zakupu – zapraszamy do kontaktu. Z nami zadbasz o bezpieczeństwo swoje i innych!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.